Şehit Yakınları, Gaziler ve Koruyucu Aileler İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Niğde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Şehit Aileleri, Gazilere ve Koruyucu Ailelere iftar verildi.

Niğde Grand Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Vali Ertan Peynircioğlu ve eşi Gülay Peynircioğlu ile birlikte Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ve eşi  Fatma Özegen, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve eşi Gonca Kavaklıoğlu,  Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu,  İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Temsilcileri, Protokol Eşleri ile Şehit Aileleri ve Gaziler ile Koruyucu Aileler ve çocuklar katıldı.

Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir de davetliler arasında yer aldı.


Düzenlenen iftar öncesi Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ve Eşi Gülay Peynircioğlu, masaları tek tek dolaşarak Şehit Yakınları, Gaziler ve Koruyucu Ailelerle yakından ilgilendi.

İftar yemeği sonrası Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ve Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu birer selamlama konuşması yaptılar.

Vali Peynircioğlu yaptığı konuşmada, böylesine güzel bir Ramazan akşamında şehit yakınları ve gazilerle birlikte bulunmaktan dolayı son derece memnun olduğunu ifade ederek; “Sizler, bizlerin varlık nedeni olan şehitlerimizin en kutsal emanetisiniz.” dedi.

Koruyucu Aile Hizmetinin öneminden de
bahseden Vali Peynircioğlu,  yaptıkları işin ne kadar önemli, kutsal ve onur duyulması gereken bir erdem olduğunu ifade ederek, koruyucu ailelere teşekkür etti.


Sonraki Sayfa: Genel Müdürümüz Güven TEOG’da Başarılı Olan Çocuklarımızı Makamında Kabul Etti

Önceki Sayfa : Genel Müdürümüz Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlük Personeliyle İftar Programında Bir Araya Geldi