Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Sona Erdi

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Çocuk Gözüyle Paylaşmak” temalı  fotoğraf yarışması için başvurular sona erdi.
Çocukların sanata ilgisini arttırmak ve sanat yoluyla kendilerini ifade etmesine olanak sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya 81 ilden yoğun başvuru yapıldı.
Çocuklar arasında paylaşma duygusu ve bilincini artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen yarışmaya, fotoğrafa meraklı 12-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençler katıldı. Başvuruların 29 Aralık itibarı ile sona erdiği yarışmaya 81 ilden 1681 fotoğraf gönderildi.
 
Değerlendirme 10 Ocak’ta
Çocukların fotoğraf ile kendilerini ifade etmesine olanak sağlayacak yarışmanın sonuçları, seçici kurulun 10 Ocak’ta yapacağı değerlendirmelerinin ardından kamuoyu ile paylaşılacak.
Dereceye girenlere fotograf  makinesi, fotoğrafçılık eğitimi ve derece plaketi verilecek.
İstanbul’da toplanacak   jüride;  Coşkun Aral,  Merih Akoğul,  Sinan Sertel, Fadime Özkan,  İsmail Küçük ve Hamit Yalçın ile birlikte Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven yer alacak.
Sonuçlar 15 Ocak tarihinde Genel Müdürlüğümüz web sayfasından duyurulacak. 

Sonraki Sayfa: "2002 yılında kız çocuklarının ortaöğretimde okullaşma oranı yüzde 45 iken, bugün gururla ifade edebiliriz ki bu oran yüzde 83'lere yükseldi"

Önceki Sayfa : Bakan Kaya Bitlis’te