Devlet Koruması Altındaki Çocuk Evlerinden İki TEOG Birincisi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlarda kalan ve TEOG sınavında başarılı sonuçlar alan çocuklarla bir araya geldi.

 

Bakanlık binasında gerçekleşen kabulde çocukları elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Bakan Kaya, ‘’Hepinizle gurur duyuyoruz. Sizlerin diğer arkadaşlarınıza da örnek olacağınızı düşünüyorum’’ dedi.

 

Çocuklarla yakından ilgilenen ve sohbet eden Bakan Kaya, her birine sınavda kaç net yaptıklarını ve ileride ne olmak istediklerini sordu.

 

Erkek çocuklardan daha çok mühendis, kız çocuklardan ise doktor cevabını alan Bakan Kaya, ‘’Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bütün imkanlarımızla sizin hayallerinize ulaşmanız için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Çocuklara düzenli çalışmanın faydalarını anlatan Bakan Kaya, bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulundu.

 

Bakanlığa bağlı kuruluşlarda kalan çocuklar ise sunulan imkanlarla birlikte kendilerini aile ortamında hissettiklerini ve ders çalışmaya teşvik edildiklerini anlattılar.

 

Sınavda 120 soruyu doğru cevaplayarak tam puan alan Gülcan Gökmen ile Ziya Yücekaya ve 119 soruyu doğru yanıtlayan Nurullah Yavuz, başarılarının sırrının düzenli ve verimli çalışmak olduğunu söylediler.

 

Bakanlığa bağlı kuruluşlarda kalan diğer çocukların TEOG sınavındaki başarısı da dikkat çekici.

 

Tam puan alan Gülcan Gökmen ile Ziya Yücekaya ve 119 soruyu doğru yanıtlayan Nurullah Yavuz’un yanı sıra 12 çocuk daha sınavda aldıkları yüksek puanlarla önemli bir başarı elde ettiler.

 

TEOG’da başarılı olan çocukları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturmak istediğini söyleyen Bakan Kaya, çocuklara tatil sözü verdi.

 

Bakan Kaya, kabulün ardından çocuklara tablet hediye etti.

 

Sonraki Sayfa: "Bir ülkenin geleceği, gençlerinin gayret, ideal ve vizyonuna bağlıdır. Şayet sizler bu önemli vazifenin bilincinde olursanız, ülkemizin geleceği parlaktır"

Önceki Sayfa : Genel Müdürümüz Güven TEOG’da Başarılı Olan Çocuklarımızı Makamında Kabul Etti