Bartın ASP İl Müdürlüğü Yaz Şenliği Düzenledi

Bartın Sosyal Hizmet Merkezi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Bartın Belediyesinin de katkılarıyla 21 Temmuz’da 140. Yıl Parkında yaz şenliği etkinliği düzenlendi.

Bartın İl Müdürlüğünden Sosyal Ekonomik Destek alan, Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında olan ve Danışmanlık hizmeti alan çocuklarımız ve ailelerine yönelik olarak düzenlenen etkinlikte İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince stant açılarak çocuk hakları ve komite çalışmaları konusunda tanıtım yapıldı.
 

Çocuklar Keyifli Vakit Geçirdi

Bartın ASP İl Müdürü Mahmut Şahin ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlikte çocuklar ve aileleri keyifli vakit geçirdi.

Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği’nden (BOED-DER) bir grup çocuk ve temsilcinin de katıldığı etkinlikte halat çekme, elma yeme, yumurta taşıma gibi geleneksel oyunların yanı sıra halka atma, sayı yakalamaca, dart oyunu, el baskısı gibi boyama etkinlikleri de gerçekleştirildi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri etkinliğe enstrüman çalarak ve şarkı söyleyerek renk kattılar.

Çocuklar ve ailelerine yapılan ikramlar ve hediye kitap dağıtımı ile program sonlandı.

Sonraki Sayfa: ÇHGM 8. Türkiye Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası

Önceki Sayfa : Minik Kalpler Trafikte